Najgorsze produkty spożywcze, których musisz unikać na diecie

Aby dieta dawała jak najlepsze efekty, musimy wiedzieć, które produkty należy unikać szerokim łukiem i definitywnie wyeliminować je z jadłospisu. W tym artykule, przedstawię kilka produktów, które bezpośrednio przyczyniają się do tycia.

Tanie batony energetyczne i sportowe – chętnie kupujemy je, z uwagi na atrakcyjne opakowanie oraz napisy, sugerujące że produkt jest “fit”. W rzeczywistości, batony tego typu, mogą zawierać mnóstwo węglowodanów, sztucznych dodatków i tłuszczu. Są one dobrym wyborem tylko wtedy, gdy intensywnie trenujesz. Lepszym rozwiązaniem, może być stosowanie odżywek z koncentratem białka serwatkowego, które dają uczucie sytości i dostarczają wartościowych substancji.

Produkty wysoko przetworzone – zupki chińskie, sosy z proszku i im podobne produkty, są pozbawione wartości odżywczej, mogą powodować alergie i dostarczają nadmiaru soli. Na diecie, warto postawić na 100% naturalne produkty, najlepiej przygotowywane w domu.

Produkty light z marketów – jogurt 0 % na diecie może wydawać się kuszącym wyborem, ale zwykle to tylko pozory. Większość produktów “light” zawiera dużo dodatków chemicznych, które poprawiają ich smak. Często zawierają one więcej tuczącego cukru, niż standardowe produkty. To samo dotyczy produktów typu “fit”, które mogą dostarczać nadmiaru węglowodanów i dodatków smakowych.

Produkty zawierające dużo soli – w tej kategorii mieszczą się zarówno słone przekąski, jak i produkty gotowe i fast-foody. Sól i glutaminian sodu zatrzymują wodę w organizmie i sprawiają, że czujesz się opuchnięty. Przed zakupem, czytaj etykiety i sprawdzaj, jak dużo soli zawiera dany produkt.