Produkty typu 0 kalorii na diecie

Jednym z problemów, pojawiających się podczas diety, jest niesmaczne jedzenie. Produkty dietetyczne zawierają mało tłuszczu i cukru, przez co często stają się niesmaczne. Rozwiązaniem tego problemu, może być stosowanie produktów 0%, które poprawiają smak jedzenia.

Przykładem takich preparatów, są słodziki, które umożliwiają bezproblemowe odejście od stosowania cukru. Obecnie najpopularniejsze są słodziki ze stewią, takie, jak Stevia Glycerite, oraz ksylitol. Popularnym rozwiązaniem jest także erytrytol.

Sosy 0 kalorii to świetny dodatek do potraw – dzięki nim, jedzenie przygotowywane w dietetyczny sposób, staje się dietetyczną ucztą. W ofercie producentów można znaleźć sosy o klasycznych smakach (musztarda, keczup, majonez), jak i sosy owocowe.

Bezkaloryczne oleje do smażenia, zapobiegają przywieraniu produktów do patelni oraz pozwalają na uzyskanie apetycznej, przyrumienionej skórki. Jedna porcja oleju zawiera niezauważalną ilość tłuszczu i pozwala jednocześnie na zdrowe przygotowanie potrawy. W tej formie można kupić takie oleje, jak oliwa z oliwek, olej rzepakowy czy też mieszankę olejów roślinnych.

Dietetyczne potrawy, zyskają zupełnie nowy smak, jeśli przyprawimy je odpowiednią mieszanką przypraw. Dobrym rozwiązaniem są przyprawy zawierające ostrą paprykę, która dodatkowo poprawia nasz metabolizm. Aby zapobiegać zatrzymywaniu wody w organizmie, wybierz mieszankę przypraw bez soli oraz glutaminianu sodu. Dzięki odpowiednio dobranej mieszance ziół, będzie ona równie smaczna, co przyprawy ze sklepu.