Suplementy diety dla odchudzających się

Jednym ze sposobów, na osiągnięcie wymarzonej sylwetki, jest stosowanie odpowiednio dobranej diety oraz stosowanie suplementów diety, dobranych do naszych potrzeb.

Często stosowaną grupą suplementów diety, są spalacze tłuszczu, które przyśpieszają procesy metaboliczne. Spalacze tłuszczu, takie, jak L-karnityna, zielona herbata czy papryka chilli, podwyższają delikatnie temperaturę organizmu, co przekłada się na zmniejszenie apetytu i szybszą utratę tłuszczu. To świetny wybór dla osób o powolnym metabolizmie oraz intensywnie ćwiczących.

Suplementy zmniejszające wchłanianie węglowodanów sprawdzają się w przypadku osób, które nie mogą schudnąć z powodu zwiększonego apetytu na słodycze i produkty skrobiowe. Suplementy tego typu mają za zadanie zmniejszyć poziom węglowodanów we krwi, przez ograniczenie ich wchłaniania z pożywienia. Zmniejszają także wahania poziomu glukozy we krwi.

Preparaty błonnikowe w formie tabletek lub proszku, są dobrym wyborem wtedy, gdy wydaje się nam, że posiłki na diecie nie dają uczucia sytości. Błonnik wypełnia żołądek, a gdy przyjmujemy go przed posiłkiem, znacznie ograniczy nasz apetyt. Błonnik zwalcza także zaparcia i reguluje trawienie, co jest bardzo ważne przy dietach dostarczających małych objętości pożywienia.

Na diecie warto przyjmować także witaminy i minerały, aby upewnić się, że dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Dzięki nim, można uniknąć niepożądanych efektów diety, takich, jak osłabienie organizmu czy wypadanie włosów.